2018 erasmus

W dniach 6-12 maja 2019 r. w ramach programu Erasmus + KA1 przybyli do naszej szkoły nauczyciele estońskiej szkoły zawodowej Pärnumaa Kutsehariduskeskus Education Centre (PVEC). Celem wizyty oprócz wymiany doświadczeń były też krótkie staże w polskich zakładach gastronomicznych, które kształcą uczniów szkół branżowych.

Nauczyciele odbyli staże zawodowe w dwóch restauracjach: „ABC - Trzy Kolory” (Poznań - Suchy Las) oraz w restauracji Hotelu SHERATON. Po południu mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki oraz muzea Poznania i okolic.

Nasi goście zaprezentowali swoją szkołę. Szkoła ma jeden kampus w czterech budynkach w Parnawie. Obiekty tego kampusu zostały gruntownie odnowione w ciągu ostatnich kilku lat. Łącznie zatrudnionych jest około 170 pracowników i 1300 studentów. Szkoła oferuje uczniom kształcenie zawodowe na podstawie podstawowej edukacji szkolnej i na podstawie edukacji średniej. Oprócz tego szkoła oferuje szeroką gamę kursów dla dorosłych, a jednym z jej priorytetów jest rozwój i zachęcanie do uczenia się przez całe życie. PVEC jest znana z dużej różnorodności programów nauczania, ma 2 działy: techniczny oraz hotelarski i zakwaterowania.

Jako ośrodek szkolenia zawodowego PVEC ma duże doświadczenie w organizacji mobilności i projektach młodzieżowych. Szkoła bierze udział w międzynarodowych projektach od 2005 roku. Mobilność międzynarodowa i projekty młodzieżowe są jednym z najważniejszych sposobów zdobywania nowych kompetencji (wiedzy, umiejętności i postaw) w celu poprawy osobistego rozwoju uczestników i zdolności do zatrudnienia na europejskim rynku pracy. Międzynarodowa mobilność jest również jednym z priorytetów w dokumentach dotyczących rozwoju szkoły.

Więcej na www.hariduskeskus.ee

Koorynatorzy wizyty: