2018 erasmus

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, w ramach projektu unijnego ERASMUS + gości grupę uczniów z Francji, którzy kształcą się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, rzeźnik/ wędliniarz, piekarz, cukiernik, kucharz, blacharz samochodowy, lakiernik, kosmetyczka w Centrum Szkoleniowym -  CENTRE DE FORMATION D’APPRENTIS Henri MARTIN 22 Avenue des Genêts - BP 112 - La roumenguière - 11205 LEZIGNAN CORBIERES CEDEX.

Uczniowie z Francji odbywali praktykę w firmach w Poznaniu oraz w Suchym Lesie. Zebrane doświadczenia były okazją do wymiany poglądów dotyczących kształcenia zawodowego w Polsce i Francji. Po pracy uczniowie zwiedzali Poznań i okolice. Poznawali zwyczaje, kulturę i tradycje wielkopolskie.