Występ grupy teatralnej „Żniwiarze” na XVIII Festiwalu Sztuki 4.04.2017.

Już trzeci raz zespół teatralny Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 – „Żniwiarze”, wystąpił na Festiwalu Sztuki w Centrum Kultury Zamek. Organizatorem przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych nr 105. W tym roku festiwal odbył się pod hasłem „18 lat mieć…”. Temu zagadnieniu były poświęcone występy taneczne, muzyczne, teatralne oraz wystawa prac plastycznych. Na scenie zaprezentowało się ponad 220 uczestników z Wielkopolski. Nasz zespół składał się z osiemnastu aktorów i tancerzy. Na scenie wystąpili uczniowie z klas przysposabiających do pracy, klas specjalnych oraz terapeutycznych. Udało nam się stworzyć 10 minutowe przedstawienie, które spotkało się z ogromnym aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. Zarówno ponad dwumiesięczne przygotowania do występu, jak i sam występ był dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem. Należy podkreślić niesamowitą atmosferę festiwalu, jak stwierdziła dwukrotna jego uczestniczka Paulina Błażejewska z klasy 2TA:
„ Nawet jak nam coś nie wyjdzie, to spoko, tam się nikt na widowni nie wyśmiewa.” Główni aktorzy: Zuzanna Wojtysiak (1PA) i Adrian Matuszak (2PA) trochę stresowali się przed wyjściem na scenę, ale po występie stwierdzili: „Widownia nas tak pięknie przyjęła, stres zniknął, została radość i duma!”.

Uczniowie z klas przysposabiających do pracy, którzy nie pokonali tremy i kibicowali nam z widowni, po powrocie z przeglądu oznajmili: „W przyszłym roku my też wystąpimy! Też chcemy stanąć na tej scenie i dostać takie brawa!”. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie tancerzy w tworzeniu układu choreograficznego oraz dobraniu odpowiedniej oprawy muzycznej. Układ taneczny zespołu jak i solówka wykonana przez Katarzynę Kaczor (2TA) spotkały się z wielkim entuzjazmem szerokiej publiczności. Oprawę muzyczną i prezentację przygotował Jarosław Hyżyk z klasy 2TA.

Występ Żniwiarzy jest wielkim sukcesem młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz prowadzących grupę nauczycielek: Alicji Kubiak – Kwaśny i Beaty Spychały – Kulmy.

Obejrzyj film: